© 2019 Polska Unia Mobilności Aktywnej | kontakt: info@mobilnosc.org

Organizator

Współfinansowanie

Europejski Test Klimatu
Rowerowego 2018

 

 

 

Czy Twoja miejscowość odnosi się z sercem do ruchu
rowerowego? Czy jazda rowerem w Twojej miejscowości
sprawia ci radość czy jest raczej źródłem stresów?

Przedstaw swoją opinię na temat korzystania z roweru w Twoim mieście czy gminie...

...przekaż osobom kształtującym politykę rowerową i zarządcom ruchu ważną informację zwrotną – opinię eksperta, codziennego użytkownika przestrzeni publicznej.

Na czym polega badanie?

 

Badanie klimatu rowerowego jest próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Jest ono realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Badanie jest przeprowadzane według sprawdzonej od 1998 roku metodologii  Fahrradklima - Test. Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach kraju, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych.

Badanie pilotażowe w Tczewie

W miesiącach wrzesień-październik 2018 przeprowadzono pilotażowe badanie klimatu rowerowego w Tczewie.  Ankietę można było wypełnić przez internet, bądź osobiście w specjalnie zorganizowanym punkcie. W przypadku Tczewa, punkt został zlokalizowany w miejscu „bike and train” - rowerowym punkcie przesiadkowym. W badaniu wzięło udział 143 respondentów. W skali ocen od 1 do 6, gdzie 1 to ocena najlepsza, a 6 najgorsza, w badaniu uzyskano średni wynik 3,15.

Pobierz raport z badania

Dowiedz się więcej

Plik PDF (7,1 MB), kliknij tutaj aby pobrać